21 kwietnia 2016 roku „Morfina” - Szczepan Twardoch.
Szalona, transowa... powieść psychologiczna, historyczna, sensacyjna, skandaliczna.
Pierwsze dni okupacji niemieckiej. Warszawa trwa w niepewności. W mieście ukrywa się Konstanty Willemann, syn niemieckiego oficera o arystokratycznych korzeniach i spolszczonej Ślązaczki, podporucznik, który po kampanii wrześniowej próbuje uwolnić się od obowiązków wojskowych. Ma trzydzieści lat, żonę i syna. Matka wychowała go na Polaka: służył w polskim wojsku, ożenił się z Polką, ale dla Willemanna to wciąż zbyt mało, by wiedzieć, kim właściwie jest.
23 marca 2016 roku „Stażystka” - Mimi Alford.
Zawsze zwracała się do niego „Panie Prezydencie”. On odmawiał całowania ją w usta, nawet kiedy się kochali. Przez osiemnaście miesięcy dzieliła najintymniejsze chwile z najbardziej publiczną i najpotężniejszą osobą na świecie.
10 marca 2016 roku „Przegrane życie Ewy Braun” - Angela Lambert.
Takich kobiet jak Ewa Braun były w Niemczech tysiące. Jak to się stało, ze właśnie ona została kochanką Hitlera i do dziś jej los wzbudza tak ogromne zainteresowanie? Ewa opuściła szkołę przyklasztorną, mając siedemnaście lat i kilka miesięcy później spotkała Hitlera. Została jego kochanką, zanim ukończyła dwadzieścia lat. Co sprawiło, że ta niepozorna kobieta, młodsza od Hitlera o dwadzieścia trzy lata, potrafiła utrzymać przy sobie jednego z najpotężniejszych mężczyzn świata?
23 lutego 2016 roku.
Na kolejnym spotkaniu klubowiczów bialskiego Dyskusyjnego Klubu Książek gościła Pani Krystyna Pietrych - dr hab. prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego.
Spotkanie poświęcone zostało „Niespodziewanej karierze nowego pisarstwa historycznego”. Pani profesor, w swojej wypowiedzi zwróciła szczególnie uwagę na współczesnych autorów polskich m.in. Olgę Tokarczuk, Elżbietę Cherezińską czy Jacka Dehnela, ale również odniosła się do literatury obcej jak na przykład Michael Faber czy Hilary Mantel.
11 lutego 2016 roku „Biblioteka utraconych ksiżek” - Alexander Pechmann.
Pechmann tropi utwory, które zaginęły na skutek wypadków i przypadków, zostały zniszczone w obłędzie lub gniewie, celowo lub przez nieuwagę. Opowiada o losach i tajemnicach książek Dostojewskiego i Flauberta, Manna i Hemingwaya, o cennych utworach lorda Byrona, Honoré de Balzaca, Jamesa F. Coopera, Jamesa Joyce'a, Franza Kafki, Aleksandra Puszkina i innych.