Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STATYSTYKI

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Łącznie
752
4610
13573
4598780
27817
120953
4643781

 

POLECAMY:

 • kochaj.jpg
 • koniec-i-poczatek-manula-kalicka.jpg
 • kropla-nadziei.jpg
 • milosc-i-wojna.jpg
 • nieodnaleziona-remigiusz-mroz.jpg
 • pocalunek-stali.jpg
 • pocieszki.jpg
 • poczatek-nora-roberts.jpg
 • posluszna-zona-kerry-fisher.jpg
 • seria-mazurska-tom-2-promyk-slonca.jpg
 • tamta-dziewczyna-erica-spindler.jpg
Środa, 8 kwietnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Julia, Dionizy, January

 

 

Balzakiana - Jacek Dehnel

25 września 2014 roku „Balzakiana” - Jacek Dehnel.

Balzakiana" to zbiór czterech minipowieści. Tematem tych historii są ludzkie tęsknoty, żądze i resentymenty, tłem zaś burzliwie zmieniająca się Polska kilku ostatnich dekad.

Czy małżeństwo nadal bywa transakcją handlową? Jak zbić fortunę w dworcowym punkcie gastronomicznym i jak dać się z niej ograbić "zaradnej" rodzinie? Czy dobrymi manierami można zarobić na życie, a próżna artystka, marząca o powrocie na estradę, musi paść łupem cynicznego oszusta?

Czytaj więcej...

Kapłan - Krzysztof Kotowski

25 września 2014 roku „Kapłan” - Krzysztof Kotowski.

Seria dziwnych, trudnych do wytłumaczenia zdarzeń, zaginięć, rytualnych zabójstw wstrząsa miastem. Policja szybko orientuje się, że kluczem do rozwiązania zagadki jest tajemniczy duchowny, którego śladem rusza dwójka śledczych. Czy prastare mity o potężnym bractwie aurelitów mogą okazać się prawdziwe? Czy ich mroczny plan właśnie zaczyna się ziszczać? 

Czytaj więcej...

Listy z pudełka - Ann Kirschner

26 czerwca 2014 roku.

„Czy wiesz, dlaczego tak dużo piszę? Bo dopóki czytasz, dopóty jesteśmy razem” – Rózia Garncarz (siostra Sali), 24 kwietnia 1941r.

Niewiele jest takich rodzinnych tajemnic, które mają moc zmieniania życia i wypełniania istotnych białych plam w historii. Z drugiej strony niewiele jest takich rodzin, w których matka i córka przypominają Salę i Ann Kirschner. 

 „To jedna z tych książek, która naprawdę porusza, przeraża, a jednocześnie tak umiejętnie pobudza wyobraźnię, że nie da się o niej nie myśleć po przeczytaniu. To niesamowite, że Sala przeżyła wszystko to, o czym opowiedziała swojej córce. Jestem do głębi poruszona "Listami z pudełka" „ – tak jedna z klubowiczek wyraziła swoją opinię na temat tej książki.

Czytaj więcej...

Skaza - Zofia Borowska-Wyrwa

29 maja 2014 roku „Skaza” - Zofia Borowska-Wyrwa.

Arnold Neugebauer, bohater odznaczony podczas I Wojny Światowej Krzyżem Żelaznym, choć nie jest nazistą, został wciągnięty do hitlerowskiej partii NSDAP. Zataja, że jego babcia jest Żydówką urodzoną w Pińczowie, obecnie mieszkającą we Francji. Arnold ma żonę, dwie córki i syna Johanna, który po babce odziedziczył intensywnie rude włosy. Dzieci wielbią Hitlera i nie wiedzą o żydowskiej rodzinie we Francji. Wybucha wojna…

Czytaj więcej...

Zrób sobie raj - Mariusz Szczygieł

24 kwietnia 2014 roku „Zrób sobie raj” - Mariusz Szczygieł.

Ze wstępu autora:

„Marzyła mi się książka o moim ulubionym kraju bez napinania się. Żeby nie musiała odzwierciedlać, obiektywizować, syntetyzować.

Jestem niechlujnym czechofilem, ta książka nie jest ani kompetentnym przewodnikiem po kulturze czeskiej, ani po Czechach.

Czytaj więcej...