Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STATYSTYKI

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Łącznie
812
1038
9811
1859375
37653
42641
1887760

 

POLECAMY:

  • krolowe.jpg
  • kto_sie_boi.jpg
  • laczniczki.jpg
  • pies_na_tv.jpg
  • potargana.jpg
  • przetrwalam.jpg
  • usypac_gory.jpg
  • zupy_siostry.jpg
Sobota, 25 listopada 2017    |    Imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens

 

 

Ciemno, prawie noc - Joanna Bator

27 listopada 2014 roku „Ciemno, prawie noc” - Joanna Bator.

Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok, Jan Kołek, do którego w biedaszybie przemówiła wałbrzyska Matka Boska Bolesna. 

Czytaj więcej...

Córki rozbójniczki - Grażyna Plebanek

30 października 2014 roku „Córki rozbójniczki” - Grażyna Plebanek.

Kobietami jesteśmy między 15, a 35 rokiem życia – tak mówi kultura, w której żyjemy. Póki jesteśmy płodne, a najlepiej i ładne, jesteśmy na piedestale.

Baśnie podsuwają postać macochy z Królewny Śnieżki, dojrzałej kobiety, gotowe zabić z zazdrości o młodość. Nie lubię tej postaci. Dlatego napisałam o kobietach, które nie dają się wtłoczyć w ten schemat. Swoim życiem i twórczością  udowadniają, że kobiecość nie ma daty ważności. Pokazują, że po urodzeniu i odchowaniu dzieci, życie jest dla nas. Przedtem i w trakcie też.

Czytaj więcej...

Balzakiana - Jacek Dehnel

25 września 2014 roku „Balzakiana” - Jacek Dehnel.

Balzakiana" to zbiór czterech minipowieści. Tematem tych historii są ludzkie tęsknoty, żądze i resentymenty, tłem zaś burzliwie zmieniająca się Polska kilku ostatnich dekad.

Czy małżeństwo nadal bywa transakcją handlową? Jak zbić fortunę w dworcowym punkcie gastronomicznym i jak dać się z niej ograbić "zaradnej" rodzinie? Czy dobrymi manierami można zarobić na życie, a próżna artystka, marząca o powrocie na estradę, musi paść łupem cynicznego oszusta?

Czytaj więcej...

Kapłan - Krzysztof Kotowski

25 września 2014 roku „Kapłan” - Krzysztof Kotowski.

Seria dziwnych, trudnych do wytłumaczenia zdarzeń, zaginięć, rytualnych zabójstw wstrząsa miastem. Policja szybko orientuje się, że kluczem do rozwiązania zagadki jest tajemniczy duchowny, którego śladem rusza dwójka śledczych. Czy prastare mity o potężnym bractwie aurelitów mogą okazać się prawdziwe? Czy ich mroczny plan właśnie zaczyna się ziszczać? 

Czytaj więcej...

Listy z pudełka - Ann Kirschner

26 czerwca 2014 roku.

„Czy wiesz, dlaczego tak dużo piszę? Bo dopóki czytasz, dopóty jesteśmy razem” – Rózia Garncarz (siostra Sali), 24 kwietnia 1941r.

Niewiele jest takich rodzinnych tajemnic, które mają moc zmieniania życia i wypełniania istotnych białych plam w historii. Z drugiej strony niewiele jest takich rodzin, w których matka i córka przypominają Salę i Ann Kirschner. 

 „To jedna z tych książek, która naprawdę porusza, przeraża, a jednocześnie tak umiejętnie pobudza wyobraźnię, że nie da się o niej nie myśleć po przeczytaniu. To niesamowite, że Sala przeżyła wszystko to, o czym opowiedziała swojej córce. Jestem do głębi poruszona "Listami z pudełka" „ – tak jedna z klubowiczek wyraziła swoją opinię na temat tej książki.

Czytaj więcej...