23 lutego 2016 roku.
Na kolejnym spotkaniu klubowiczów bialskiego Dyskusyjnego Klubu Książek gościła Pani Krystyna Pietrych - dr hab. prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego.
Spotkanie poświęcone zostało „Niespodziewanej karierze nowego pisarstwa historycznego”. Pani profesor, w swojej wypowiedzi zwróciła szczególnie uwagę na współczesnych autorów polskich m.in. Olgę Tokarczuk, Elżbietę Cherezińską czy Jacka Dehnela, ale również odniosła się do literatury obcej jak na przykład Michael Faber czy Hilary Mantel.
11 lutego 2016 roku „Biblioteka utraconych ksiżek” - Alexander Pechmann.
Pechmann tropi utwory, które zaginęły na skutek wypadków i przypadków, zostały zniszczone w obłędzie lub gniewie, celowo lub przez nieuwagę. Opowiada o losach i tajemnicach książek Dostojewskiego i Flauberta, Manna i Hemingwaya, o cennych utworach lorda Byrona, Honoré de Balzaca, Jamesa F. Coopera, Jamesa Joyce'a, Franza Kafki, Aleksandra Puszkina i innych.
28 stycznia 2016 roku „Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów” - Ludwika Włodek.
Pisał mi Jurek, że wiersz Do prawnuczki taki piękny. Cieszę się. Mam do Ludwiki wielką słabość, tak jak gdyby była moją córką. I ona też zdaje się mnie lubi. Chyba to dobrze, że będzie miała taką pamiątkę po mnie jak ten wiersz. Czy doceni?"
JAROSŁAW IWASZKIEWICZ Dziennik, 4 lipca 1979 roku.
14 stycznia 2016 roku „Karuzela uczuć” - Jodi Picoult.
Przez osiemnaście lat rodziny Harte'ów i Goldów mieszkały po sąsiedzku, dzieląc ze sobą wszystkie radości i smutki życia. Ich dzieci były nierozłączne od kołyski, Chris i Emily wychowywali się razem, a więź między nimi stawała się coraz silniejsza. Może nawet zbyt silna... Kiedy nocną ciszę w obu domach rozdarł dzwonek telefonu, nikt nie mógł pojąć straszliwej prawdy. Emily zmarła od kuli rewolwerowej, a ranny w głowę Chris trafił do szpitala...
3 grudnia 2015 roku „Ciekawy przypadek Beniamina Buttona i inne opowiadania” - F. Scott Fitzgerald.
„Życie byłoby nieskończenie szczęśliwsze, gdybyśmy mogli rozpocząć je w wieku lat osiemdziesięciu i stopniowo zbliżać się do osiemnastu."
To zdanie Marka Twaina zainspirowało Francisa Scotta Fitzgeralda do napisania Ciekawego przypadku Beniamina Buttona, ale autor Wielkiego Gatsby'ego przekuł pogodny aforyzm w humorystyczną, a zarazem metaforyczną wizję.
Rzeczywiście w klinice w Baltimore rodzi się - ku oburzeniu personelu i przerażeniu rodziców - siedemdziesięcioletni starzec. Jego życie będzie biegło wstecz. Beniamin Button będzie stawał się coraz młodszy.