30 czerwca 2016 roku „Analfabetka która potrafiła liczyć” - Jonas Jonasson.
Międzynarodowa polityka, skomplikowane zagadki matematyczno-fizyczne, los chińskich emigrantów, podrabianie starożytnych dzieł sztuki, stały kontakt z bombą atomową oraz ludzie, którzy teoretycznie nie istnieją, pomimo że można z nimi porozmawiać i ich dotknąć, to tylko część tego, co stało się codziennością Nombeko, dziewczyny, która chciała tylko pokonać drogę od mycia latryn i analfabetyzmu do zatopienia się w zasobach biblioteki.
19 maja 2016 roku „Skaza” - Magdalena Tulli.
"Ten dramat rozgrywa się w dekoracjach z dykty, wśród tanich rekwizytów. Tylko uczucia są tu prawdziwe. Żądza władzy, tęsknota za lepszym losem, odtrącona miłość i pogarda dla innych. A także nadzieja, która podobno nie umiera nigdy.Świat, w którym żyjemy, widzę właśnie tak."(Magdalena Tulli)
21 kwietnia 2016 roku „Morfina” - Szczepan Twardoch.
Szalona, transowa... powieść psychologiczna, historyczna, sensacyjna, skandaliczna.
Pierwsze dni okupacji niemieckiej. Warszawa trwa w niepewności. W mieście ukrywa się Konstanty Willemann, syn niemieckiego oficera o arystokratycznych korzeniach i spolszczonej Ślązaczki, podporucznik, który po kampanii wrześniowej próbuje uwolnić się od obowiązków wojskowych. Ma trzydzieści lat, żonę i syna. Matka wychowała go na Polaka: służył w polskim wojsku, ożenił się z Polką, ale dla Willemanna to wciąż zbyt mało, by wiedzieć, kim właściwie jest.
23 marca 2016 roku „Stażystka” - Mimi Alford.
Zawsze zwracała się do niego „Panie Prezydencie”. On odmawiał całowania ją w usta, nawet kiedy się kochali. Przez osiemnaście miesięcy dzieliła najintymniejsze chwile z najbardziej publiczną i najpotężniejszą osobą na świecie.
10 marca 2016 roku „Przegrane życie Ewy Braun” - Angela Lambert.
Takich kobiet jak Ewa Braun były w Niemczech tysiące. Jak to się stało, ze właśnie ona została kochanką Hitlera i do dziś jej los wzbudza tak ogromne zainteresowanie? Ewa opuściła szkołę przyklasztorną, mając siedemnaście lat i kilka miesięcy później spotkała Hitlera. Została jego kochanką, zanim ukończyła dwadzieścia lat. Co sprawiło, że ta niepozorna kobieta, młodsza od Hitlera o dwadzieścia trzy lata, potrafiła utrzymać przy sobie jednego z najpotężniejszych mężczyzn świata?