STATYSTYKI

• tamta-dziewczyna-erica-spindler.jpg
0, 5 kwietnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Irena, Wincenty, Julianna

Gra - Dorothy Parker

Wybór najlepszych opowiadań nowojorskiej pisarki. Z bezlitosną przenikliwością Parker portretuje portretuje w nich kobiety - inteligentne i głupie, niezależne emancypantki i oplatające się na mężach "bluszcze", zawistnice i obiekty zawiści. W celnych scenach rodzajowych rozgrywających się w artystycznych kręgach Nowego Jorku pokazuje bez pardonu, jak ludzkie relacje opierają się na zasadach gry. Wygrywa ten, kto najskuteczniej ukryje przed innymi zżerającą go rozpacz, pustkę, samotność i lęk. Z drinkiem w wypielęgnowanej dłoni i śmiechem  na uszminkowanych ustach.

Historie przedstawione z humorem ale bardzo dobitnie.

Mechanizmy relacji międzyludzkich przedstawia w postaci gry i mimo, iż każdy z nas w niej uczestniczy to jednak mało kto jest tego świadomy.

Fajne, krótkie opowiadania, tematyka inteligentna i dowcipna.